Aktuality
  • Počkal doteď, počká dál. TOP 09 a ODS vetují protikuřácký zákon

    Rychlý zákaz kouření v restauracích? Ale kdeže. Snaha vlády prosadit ve Sněmovně napodruhé zákon zakazující kouření v hospodách i barech za jediný den vyjde vniveč. Opoziční strany TOP 09 a ODS to společně zablokují. U ODS to nepřekvapí, je od počátku proti zákonu. TOP 09 s ní „chce držet basu“.

    Číst více
  • Velká Británie: E-cigarety by měly být nabídnuty kuřákům, říkají lékaři

    Podle lékařů by kuřákům měly být nabídnuty elektronické cigarety, a měli by být k nim vedeni. „The UK's Royal College of Physicians“ tvrdí, že existují jednoznačné důkazy pro to, že e-cigarety jsou „mnohem bezpečnější“ než kouření běžných cigaret a pomůcky na odvykání kouření. Se správnými kontrolami a opatřeními by vaping mohl zlepšit životy milionů lidí, uvádí se v nové dvousetstránkové zprávě. Podle té jsou také neopodstatněné obavy, že e-cigarety jsou branou ke kouření.

    Číst více
Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru